Wieczór Wyborczy Wirtualnej Polski na żywo i z udziałem internautów

wirtualnapolska
Drugi Wieczór Wyborczy w Wirtualnej Polsce rozpocznie się w niedzielę, 24 maja tuż przed godz. 21:00 i transmitowany będzie na żywo bezpośrednio ze strony głównej WP. Całość relacji śledzić też będzie można na Facebooku.

– To wydarzenie o niespotykanej dotąd w Internecie skali i realna przeciwwaga dla telewizyjnych wieczorów wyborczych. Pierwszy wieczór wyborczy WP, 10 maja, obejrzało aż 560 000 użytkowników* – mówi Krzysztof Jurowski, dyrektor wydawniczy w Grupie WP – Teraz nie ograniczymy się tylko do portalu. Nasz program zobaczyć będzie też można na żywo na Facebooku. Najciekawsze komentarze z Twittera będziemy z poziomu playera eksponować na SG. Wiele z nich z pewnością zdecyduje o przebiegu dyskusji; odnosić się do nich będą prowadzący oraz goście spotkania.

Wieczory Wyborcze WP to wydarzenia bez precedensu. – Po raz pierwszy w Polsce wydawca internetowy realizuje transmisję bezpośrednio ze strony głównej, umieszczając na niej player wideo. Kolejną nowością są bezpośrednie łączenia z reporterami nadającymi ze sztabów kandydatów – podkreśla Jacek Amsterdamski, dyrektor Działu Wideo GWP.

Obecność w studio telewizyjnym Grupy WP w najbliższą niedzielę potwierdziły sztaby Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, a także politycy partii, które już myślą o układzie w sejmie po jesiennych wyborach parlamentarnych. Wyniki wyborów prezydenckich komentować będą publicyści kojarzeni z różnymi stronami sceny politycznej – Jacek Żakowski i Paweł Lisicki oraz politolodzy – Tomasz Łysakowski i Sergiusz Trzeciak. Gospodarzem Wieczoru Wyborczego WP będzie Michał Kobosko.

– W trakcie całej audycji użytkownicy będą mieli możliwość zadawania pytań gościom spotkania, za pośrednictwem Facebooka, Twittera i specjalnie uruchomionego adresu mailowego [email protected] – mówi Sławomir Cedzyński, redaktor naczelny Serwisów Informacyjnych WP – Wykorzystujemy optymalnie potencjał naszego medium i nasze możliwości kontaktu z Internautami.

W niedzielny wieczór, podobnie jak po pierwszej turze głosowania, reporterzy WP będą relacjonować na żywo ze sztabów wyborczych Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy.

W projekt zaangażowano kilkadziesiąt osób; dziennikarzy, wydawców, realizatorów obrazu i dźwięku, operatorów, specjalistów social media, grafików. Ci ostatni przez cały czas trwania programu przygotowywać będą infograficzne podsumowania i analizy.

W powyborczy poniedziałek, 25 maja, o godzinie 9.00, w programie #dziejesienazywo, prowadzonym przez Michała Kobosko, politycy i politolodzy będą oceniać przebieg kampanii oraz komentować wyniki wyborów. – Usłyszymy m.in. komentarze naszych korespondentów zagranicznych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech. – dodaje Cedzyński.

Dodaj komentarz