Jaki system podłogowy sprawdzi się w przedpokoju?

System podłogowy wybierany z myślą o przedpokoju, powinien być przede wszystkim łatwy w utrzymaniu czystości i odporny na ścieranie i wilgoć. Dzięki temu będzie to pomieszczenie, z którego piasek i inne zanieczyszczenia wniesione na obuwiu, nie przedostaną się do pozostałych części mieszkania. Jaka podłoga będzie więc idealna do tej części mieszkania?

Jaką podłogę wybrać do przedpokoju?

Wiele osób decyduje się na płytki, ponieważ szybko można zmyć z nich brud, ale za to jeszcze szybciej ten się tam pojawia. Nie są też bezpieczne w czasie deszczu, gdy wchodzimy do domu w mokrych butach. Łatwo wtedy o poślizgnięcie się. Kolejny popularny system podłogowy do holu to oczywiście linoleum lub zwykłe panele podłogowe. Najczęściej jednak tego typu rozwiązanie szybko okazuje się porażką, gdy po kilku miesiącach użytkowania, na panelach pojawiają się pierwsze zarysowania, wgłębienia lub pęknięcia na skutek wody i wilgoci. Wydawać więc by się mogło, że nie ma jednego idealnego systemu do położenia w przedpokoju, ponieważ każdy ma wady i zalety, które w jakimś stopniu na wstępie dyskwalifikują z pozoru ładne i funkcjonalne płytki lub panele. Jednak jest pewien materiał, którego użyciu w korytarzu ma sens.

Wykładzina PCV – idealna do przedpokoju

Wykładziny PCV to system podłogowy idealny do przedpokoju z uwagi na to, że bardzo dobrze zbiera piasek z podeszwy butów. Jest odporna na ścieranie, więc nie wchodząc na nią w brudnych butach, piasek i inne nieczystości na niej zostają. Wykładzina PCV jest również łatwa w utrzymaniu na niej czystości, można po prostu usuwać piasek za pomocą odkurzacza, by szybko doprowadzić pokrycie podłogowe do porządku.

Oczywiście wykładzinę podłogową możemy również zastosować do kuchni, salonu lub łazienki. Pod warunkiem, że dobierzemy ją do pomieszczenia. Co to oznacza? Inne wykładzina nada się do pokoju dziennego z kominkiem, gdzie występuje wysokie prawdopodobieństwo zaprószenia ognia, a inna do łazienki, gdzie panuje wilgoć i możliwość zalania.

Szeroki wybór wykładzin PCV do różnego rodzaju pomieszczeń w swoim domu, znajdziesz na stronie: http://www.centrumposadzek.com.pl/.