Język na wagę złota

pexels-photo-287240Wszyscy wokół na każdym kroku podkreślają, jak ważna jest nauka języków obcych, a dla ciebie to wciąż czarna magia? Nie widzisz sensu w wkuwania tych wszystkich słówek i zasad? Przeczytaj nasz poradnik, a z pewnością zmienisz zdanie.

Podróżuj bez przeszkód

Umiejętność biegłego komunikowania się w języku obcym jest dziś na wagę złota. I to dosłownie – przecież znajomość chociażby angielskiego jest równoznaczna z atrakcyjną (szczególnie pod kątem finansowym) pracą. Jednak nie samą pracą człowiek żyje. Nowoczesne i szybkie środki transportu, wolność w podróżowaniu po Europie i większości świata sprawia, że możemy pojechać gdziekolwiek chcemy. I tutaj również bez języka obcego ani rusz. Nawet, jeśli planujemy podróż w najbliższej przyszłości i z językiem obcym nie mieliśmy nic do czynienia to żaden problem. Szkoły językowe w swojej ofercie z pewnością znajdą taką metodę, która sprawi, że nauczymy się praktycznych zwrotów i dzięki nim nasze doświadczenia w trakcie podróży staną się bogatsze. Szkoła angielskiego Częstochowa (http://tarkowski.edu.pl/) proponuje nam na przykład nieco zmodyfikowany sposób wprowadzony przez Robina Callana. Nauka w tym przypadku opiera się na konwersacji, ale przy użyciu nowocześniejszych i dopasowanych do dzisiejszych potrzeb metod. Na podróże, jak znalazł!

Poznawaj nowych ludzi

W dobie wszechobecnego internetu możemy się komunikować z ludźmi z najodleglejszych zakątków świata poznając ich kulturę i światopogląd. Możemy, o ile znamy język obcy. Z analiz językoznawców wynika, że co drugi mieszkaniec globu biegle mówi przynajmniej w dwóch językach. Wśród tych najpopularniejszych niezmiennie od lat króluje angielski. To właśnie on daje nam ogromną szansę na nawiązanie przyjaźni, a może nawet odnalezienie miłości swojego życia. Dzięki zagranicznym „kontaktom” – z osobami poznanymi czy to na wycieczkach, czy na przykład portalach społecznościowych – poszerzamy wiedzę o świecie, wciąż ćwiczymy język i możemy się wreszcie poczuć, jak obywatele świata.

Dodaj komentarz