Zalety peelingu kwasami

Fotolia_46020112_wpPeeling kwasami to nic innego, jak profesjonalnie oczyszczania skóry za pomocą różnego rodzaju kwasów. Posiadają one silne działanie rozluźniające, dzięki czemu w łatwy sposób pozwalają na usunięcie martwych komórek skóry i zanieczyszczeń. Dodatkowo w ten sposób przygotowana cera lepiej absorbuje wszelkie substancje odżywcze. Dlaczego warto zdecydować się na oczyszczanie kwasami? Jakie są zalety takich zabiegów?

Na czym polega oczyszczanie kwasami?

Peeling kwasami jest dokładnie tym samym, co inne rodzaje peelingów mechanicznych, jednak przynosi on o wiele lepsze efekty. Dzięki rozluźnieniu wiązań między komórkami martwego naskórka, usunięcie martwych komórek jest o wiele łatwiejsze, skóra staje się bardziej promienna i czysta oraz zwężają się pory. W ten sposób przygotowana skóra lepiej wchłania maseczki oraz inne specyfiki odżywcze i pielęgnujące.

Warto pamiętać, że oczyszczanie kwasami to profesjonalny zabieg, który należy wykonywać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, np. peeling kwasami Wrocław http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-chemiczny-eksfoliacja-kwasami. Kosmetyczka pracująca w salonie piękności zapewne dobierze odpowiednie kosmetyki i stężenia kwasów, w zależności od potrzeb naszej skóry. Przeprowadzenie peelingów kwasami zaleca się przede wszystkim przy: trądziku, łojotoku, zmianach pigmentacyjnych, bliznach, zmarszczkach mimicznych czy szarej skórze. Regularne stosowanie eksfoliacji kwasami oraz przeprowadzanie pełnych serii zabiegów daje widoczne efekty i zdecydowanie poprawia wygląd naszej cery.

Rodzaje kwasów

Istnieje wiele rodzajów kwasów, z których każdy posiada inne działanie. Nie bez znaczenia pozostaje także stężenie danego kwasu. Do cery wrażliwej i bardzo suchej przeznaczone są najłagodniejsze ekstrakty pozyskane z papai czy ananasa. Nie powodują one podrażnień, ale głęboko oczyszczają skórę. Do owocowych kwasów o silniejszym działaniu zalicza się przede wszystkim kwas jabłkowy oraz cytrynowy. Są to bardzo inwazyjne, często wywołujące podrażnienia i zaczerwienia kwasy, dlatego nie należy stosować ich w zaciszu domowym, wykonując zabiegi na własną rękę.

Do zmniejszania zmarszczek, blizn czy rozstępów używa się jeszcze silniejszych kwasów – salicylowego, fenolowego czy glikolowego. W salonach kosmetycznych stosuje się także różnego rodzaju mieszanki kwasów z różnymi substancjami, które łagodzą ewentualne podrażnienia. Warto również zapoznać się z zaleceniami i przeciwwskazaniami po zabiegu oczyszczania kwasem.

Dodaj komentarz